Česky | English Přihlásit se

Naše akce - Seminář SIAM SC - Další akce


Napíšu to v LaTeXu!

Kdy: 02/12/2023 09:30 - 02/12/2023 16:30
Kde: Online

Kurz LaTeXu pro začátečníky
 
 
Máš před sebou domácí úkoly, zápočty a bakalářku? Už tě nebaví věci sepisovat ručně nebo ve Wordu? Bojíš se sám začít s LaTeXem? Hledáš někoho, kdo by ti s tím pomoh? Pak nehledej díle. Náš jednodenní kurz LaTeXu je pro tebe ideálním řešením.
 
 
Během tří 90minutových lekcí seznámíš s LaTeXem a internetovým editorem Overleaf. Naučíš se sazbu textu a matematických vzorců a dovedeš ukládat výstupy ve formátu PDF. Ukážeme ti, jak do textu přidávat obrázky a jak efektivně pracovat s literaturou. Nakonec ti představíme i fakultní šablonu pro tvou bakalářskou práci.
 
 
 
Účast na kurzu je zdarma. Jediné, co pro účast musíš udělat, je přihlásit se níže. Uzávěrka registrace je 30. 11. 2023.
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Pokyny pro účastníky:
 
Kurz bude probíhat online a bude využívat prostředí Overleaf. Nemáš-li na něm účet, můžeš se jednoduše zdarma registrovat. Instalace TeXu pak už není nutná.
 
Může se stát, že ke konci kurzu zbude trocha času na samostatnou práci. Pokud si s sebou vezmeš podklady pro vlastní práci (např. zápočťák či bakalářku), můžeme Ti poradit s tím, s čím budeš potřebovat.
 
 
V případě jakýchkoliv problémů nám napiš na email.
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Pozn.: Z dlouhodobého hlediska není špatné mít TeX nainstalovaný na svém počítači. (Oproti Overleafu je pak např. možné psát bez přístupu k internetu.) Vzhledem k hromadnosti kurzu však nejsme schopni během akce kontrolovat správnost instalace TeXu, a abychom předešli technickým obtížím, proběhne kurz v Overleafu.
 
 
Pro začátečníky, kteří mají zájem si navíc stáhnout TeX na svůj počítač doporučujeme nejznámější distribuci TeXu, a sice MikTeX, v nejaktuálnější verzi, a vhodný editor (Texmaker, TeXstudio apod.) Pro potřeby kurzu a seznámení se s LaTeXem ale instalace TeXu není nutná a postačí nám Overleaf.
 


letacek  final  blok3  blok2  blok1 


Přihlásit se na akci