Česky | English Přihlásit se

Naše akce - Seminář SIAM SC - Další akce


Napíšu to v LaTeXu!

Kdy: 26/02/2022 10:00 - 26/02/2022 16:30
Kde: Zoom

Kurz LaTeXu pro úplné začátečníky

 

Čekají Tě domácí úkoly, zápočťáky a bakalářka? Nechceš už sepisovat v ruce ani Wordu, ale LaTeX Tě stále děsí? Nemáš čas účastnit se dlouhých kurzů a ještě za ně platit? Pak je pro tebe ideální náš jednodenní kurz.


Ve třech 90minutových lekcích se seznámíš s LaTeXem a internetovým editorem Overleaf, naučíš se sázet text i matematiku a výstupy ukládat v pdf. Ukážeme Ti, jak text doplnit obrázky a jak pracovat s literaturou. V závěru si ukážeme fakultní šablonu pro bakalářskou práci.

 

Účast na kurzu je zdarma, kapacita je omezena na 80 účastníků.

Pro účast je nutné se přihlásit níže, uzávěrka registrace je 20. 2. 2022.

--------------------------------------------------------------------------------

Pokyny pro účastníky:

Kurz bude probíhat online a bude využívat prostředí Overleaf. Nemáš-li na něm účet, můžeš se jednoduše zdarma registrovat. Instalace TeXu pak už není nutná.

Může se stát, že ke konci kurzu zbude trocha času na samostatnou práci. Pokud si s sebou vezmeš podklady pro vlastní práci (např. zápočťák či bakalářku), můžeme Ti poradit s tím, s čím budeš potřebovat.


V případě jakýchkoliv problémů nám napiš na email.

--------------------------------------------------------------------------------

Pozn.: Z dlouhodobého hlediska je vhodné mit TeX nainstalovaný na svém počítači. (Oproti Overleafu je pak např. možné psát bez přístupu k internetu.) Vzhledem k hromadnosti kurzu však nejsme schopni během akce kontrolovat správnost instalace TeXu, a abychom předešli technickým obtížím, proběhne kurz v Overleafu.


Pro začátečníky, kteří mají zájem si navíc stáhnout TeX na svůj počítač doporučujeme nejznámější distribuci TeXu, a sice MikTeX, v nejaktuálnější verzi, a vhodný editor (Texmaker, TeXstudio apod.) Návod pro Windows 10 (v angličtině) se nachází např. v tomto videu, ale za jeho správnost a aktuálnost ale neručíme. Pro potřeby kurzu a seznámení se s LaTeXem ale instalace TeXu není nutná a postačí nám Overleaf.


Letáček  blok1  blok2  blok3  final 


Přihlásit se na akci