Česky | English Přihlásit se

Naše akce - Seminář SIAM SC - Další akce


Seminář MPN - Warhorse Studios: Problémy otevřeného světa v Kingdom Come: Deliverance

Kdy: 21/11/2018 17:30
Kde: K1

Opět doporučujeme vaší pozornosti seminář Matematické Problémy Nematematiků (http://www.karlin.mff.cuni.cz/mffseminar/), na kterém tentokrát vystoupí Ing. Petr Smrček s přednáškou "Warhorse Studios: Problémy otevřeného světa v Kingdom Come: Deliverance".
 
Abstrakt:
RPG hry s otevřeným světem patří mezi ty nejsložitější a na vývoj nejnáročnější hry vůbec. Kingdom Come: Deliverance se navíc snaží o co nejvěrnější simulaci reálného světa – Českého království v r. 1403. Také hráči umožňuje řešit úlohy svobodněji a vícero způsoby, což ovšem znamená i jisté komplikace pro vývojáře.
Na přednášce se dozvíte, jakým způsobem svět v KC:D funguje a co všechno pro to museli vývojáři udělat. Konkrétně si ukážeme, jak se rozhodují tzv. non-player characters, jak si složitým světem hledají cestu a jak reagují na hráče v závislosti na jeho chování a atributech. Podíváme se na možnosti a omezení, které programátor počítačové hry má a na kompromisy, které z toho plynou. Nakonec si poodhalíme některé zajímavé a často nenápadné problémy, které bylo třeba v KC:D vyřešit.
 
O přednášejícím:
Petr Smrček studoval Softwarové Inženýrství na FEL ČVUT a Computer science na Baylor University v Texasu. V současné době vyvíjí umělou inteligenci pro počítačovou hru Kingdom Come: Deliverance. Zejména se podílí na skriptovacím jazyku pro rozhodování, optimalizaci světa a soubojovém pohybu nepřátel.